Přehled rýsovacích potřeb Rotring

Psací a rýsovací potřeby pro studenty technických škol

Pro úspěšné absolvování technicky zaměřených škol pomáhá i vybavení studenta. V tomto směru vedou značky Rotring a Faber-Castell.

Základními pomůckami, bez kterých se na technické škole neobejdete jsou mikrotužka a technické pero.

Bestsellerem mezi mikrotužkami je řada Tikky od Rotringu. Při navrhování této řady bylo myšleno na praktičnost a pohodlí při psaní. Úchopová část je vytvořena z kombinace měkkého a tvrdého materiálu. Jemný kovový hrot je uzpůsoben pro kreslení v šablonách. Na první pohled je vidět šíře linky. Dokážete snadno dělat náčrtky, mechanické kresby a texty. Pryž je pod tlačítkem. U Tikky Burgundy a Black je barevné kódování v souladu s ISO 3098. Vyberete si z různých šíří stop.

Pro náročnější uživatele mikrotužek doporučujeme řady Rotring 500, 600 a 800. Všechny řady spojuje jemný kovový hrot. Pod krytem víčka se nachází vyměnitelná pryž. Pro snazší orientaci při práci s mikrotužkou je možné použít nastavitelný indikátor tvrdosti tuhy.


Mikrotužka Rotring 500 má plastové šestiboké tělo s protiskluzovou rýhovanou úchopovou částí a stiskací mechanismus.


Mikrotužka Rotring 600 má celokovové šestiboké tělo s protiskluzovou rýhovanou úchopovou částí a stiskací mechanismus.


Mikrotužka Rotring 800 má celokovové šestiboké tělo se zlatými prvky, protiskluzovou rýhovanou úchopovou část a otočný mechanismus. Mikrotužky Rotring 500, 600 a 800 disponují jedinečným vysouvacím mechanismem „twist and click“, který zabraňuje zlomení tuhy. Jedná se o dvoustupňový systém vysouvání tuhy - nejdříve se vysouvá celý vodicí mechanismus a následně vodicí trubička s tuhou uvnitř, dokonale chráněnou před zlomením.


Mikrotužky s označením 800+ je možné před vysunutím vodicího mechanismu použít jako stylus na tablet. Měkká špička hladce klouže po povrchu a je kompatibilní se všemi dotykovými obrazovkami. Stylus je vyměnitelný.

Dokoupit můžete kromě náplní do mikrotužky i pryž.

 

Rotring mechanické tužky 800+ 800 600 500 300 300 Rapid Pro Rapid Pro Tikky
tuhy         0.5mm 2.0mm 0.5/0.7 mm 2.0 mm  
Mechanismus
Unikátní "Twist and Click" způsob vysouvání celého kovového mechanismu a vodicí trubičky s tuhou: bezpečné uložení + odolnost              
Padací mechanismus (typ versatilka)                
Unikátní stiskací mechanismus pro kontrolované vysouvání 2mm tuhy                
Vodicí mechanismus, který tlumí drobné nárazy, posouvá tuhu naprosto přesně a zároveň brání jejímu zlomení, nabízí mimořádné pohodlí při psaní a rýsování                
Mosazný mechanismus Rotring pro přesný posuv tuhy    
Vodicí trubička brání zlomení tuhy a zároveň nabízí dokonalý přehled pro přesné kreslení podél pravítka      
Tělo mikrotužky/ergonomie
Plastové tělo - lehký nástroj          
Celokovové tělo poskytuje ideální rovnováhu mezi hmotností a pohodlným psaním        
Trojhranný úchop pro pohodlné kreslení                
Šestihranný úchop pro psaní a kreslení bez únavy. Tvarovaný tak, aby nedošlo ke skutálení nástroje ze stolu      
Gumový úchop Softtouch pro maximální pohodlí při psaní                
Protiskluzový kovový úchop s vroubkovaným reliéfem      
Nastavitelný indikátor stupně tvrdosti tuhy            
Vestavěná guma pod uzávěrem tlačítka    
Vestavěné ořezávátko pod uzávěrem tlačítka              
Barevné kódování v souladu s ISO 3098 pro snadnou identifikaci síly tuhy                

 

Řada mikrotužek a příslušenství Rotring Tikky
Mikrotužka Rotring Tikky Color Mikrotužka Rotring Tikky Color Mikrotužka Rotring Tikky Burgundy Mikrotužka Rotring Tikky Black Mikrotužka Rotring Tikky Black 500 Mikrotužka Rotring 600 Blue Mikrotužka Rotring 600 Green Mikrotužka Rotring 600 Red Mikrotužka Rotring Tikky Black 800 Sada mikrotužek Rotring Tikky Black
Tuhy Rotring Pryž na tuhu Rotring Tikky 20 Pryž na tuhu Rotring Tikky 30

 

Doporučujeme i mikrotužky od značky Faber-Castell řady TK Fine a TK Fine Vario. Na průmyslových školách také požadují mikrotužky s hrotem 0,3 (či 0,35) a 0,7 mm, která jsou s náhradními odpovídajícími tuhami v různých tvrdostech (HB i F).

 

Mikrotužky Faber-Castell
Mechanická tužka Faber-Castell TK Fine Mechanická tužka Faber-Castell TK Fine VARIO Mechanická tužka Faber-Castell TK Fine Executive Tuhy Faber-Castell TK Color Grafitové tuhy Faber-Castell Mine Polymer

 

Technická pera od Rotringu vynikají zpracováním a kvalitou. Jsou určena pro použití na pauzovací a průsvitný rýsovací papír. Pera Isograph a Rapidograph splňují požadavky na kvalitní rýsovací potřeby. Pera i náhradní hroty můžete vybírat od 0,1 mm do 2 mm. Nabízíme i další příslušenství - tuš, čistící kapalinu.

Jaký je rozdíl mezi Isograph a Rapidograph?

Pero Isograph se plní tuší z lahvičky a je určené pro menší výkresy / rysy. V peru Rapidograph se vyměňují bombičky. Tato technická pera jsou určena spíš pro menší rysy / výkresy. Rapidograph pera jsou také doporučována pro případy, kdy uživatel potřebuje na peru častěji měnit hroty.

 

Isograph
Technické pero Rotring Isograph Sada technických per Isograph Rotring College Set Tuš pro technická pera Rotring Náhradní hrot technického pera Rotring Isograph

 

Rapidograph
Technické pero Rotring Rapidograph Technické bombičky Rotring Rapidograph

 


 

K údržbě per doporučujeme čisticí kapalinu.

Čisticí kapalina na technická pera Rotring


V naší nabídce najdete také jednorázový technický liner obsahující neblednoucí a vodě odolný inkoust s vysokým obsahem pigmentu. Technologie volného inkoustu zaručuje jeho využití do poslední kapky. Okénko pro kontrolu stavu inkoustu ukazuje hladinu inkoustu v zásobníku. Podobnou službu splní i tenký popisovač Faber-Castell Ecco Pigment v 9 různých šířkách nebo popisovač Faber-Castell Finepen 1511, kde si vyberete barvu náplně.

 

Technické linery
Grafický liner Rotring Tikky Graphic Popisovač Faber-Castell Ecco Pigment Popisovač Faber-Castell Finepen 1511

 

K rýsování patří kružítka. Kovová technická kružítka Rotring řady Compact mají ergonomické plastové prvky pro lepší úchop. Pro přesné nastavení je stavěcí šroub. Obě ramena jsou s kloubem. Ke každému kružítku je náhradní tuha a jehla. Vytvoříte různé průměry kružnice.

 

Technická kružítka Rotring Compact
Kružítko Rotring Geometry Compact Kružítko Rotring Giant Compact Set Kružítko Rotring Centro Universal

 

Faber-Castell má také kružítko vysoké kvality s regulačním mechanismem a centrálním kolečkem v designu GRIP 2001. Je snadné nastavování ramen. Neprokluzující jehly i svorky na tuhu umožňují dělat přesné linky. Charakteristické jsou protiskluzové body po stranách ramen.

 

Kružítko Faber-Castell Grip 2001

 

 

Další důležitou pomůckou jsou rýsovací desky. Vybrat si můžete z nabídky různých velikostí A2, A3, A4. Desky jsou vyrobené z nelámavého plastu a ergonomicky tvarované. Desky jsou s dalšími doplňky jako je L-systém - příložník tvaru L umožňuje přesné rýsování podle horní hrany pravítka i v nejspodnější části desky. Magnetická lišta a rohová úchytka pro upevnění výkresu, lehký posun příložníku vodící drážkou. Příložník velikosti A3 s oboustrannou aretací. Paralelní příložník s aretací. Prohlédněte si celou nabídku.

 

Rýsovací desky Rotring
Rýsovací deska Rotring Profil A4 Rýsovací deska Rotring Rapid A3 Rýsovací deska Rotring Rapid A4 Rýsovací deska Rotring Rapid A3 a kufřík College Rýsovací deska Rotring A2

 

 

K výkresu potřebujete přesná pravítka. Pravítka Rotring mají přesné dělení, je dvojitě číslováno. Rozměrové údaje v cm a v m ulehčuje odčítání. Dvě barevné drážky.

 

 

Pravítka Rotring
Geometrický trojúhelník Rotring Rapid Poměrová měřítka Rotring Architect T1

 

 

nahoru