Přehled rýsovacích potřeb Rotring

Psací a rýsovací potřeby pro studenty technických škol

Pro úspěšné absolvování technicky zaměřených škol pomáhá i vybavení studenta. V tomto směru vedou značky Rotring a Faber-Castell.

Základními pomůckami, bez kterých se na technické škole neobejdete jsou mikrotužka a technické pero.

Bestsellerem mezi mikrotužkami je řada Tikky od Rotringu. Při navrhování této řady bylo myšleno na praktičnost a pohodlí při psaní. Úchopová část je vytvořena z kombinace měkkého a tvrdého materiálu. Jemný kovový hrot je uzpůsoben pro kreslení v šablonách. Na první pohled je vidět šíře linky. Dokážete snadno dělat náčrtky, mechanické kresby a texty. Pryž je pod tlačítkem. U Tikky Burgundy a Black je barevné kódování v souladu s ISO 3098. Vyberete si z různých šíří stop.

Dokoupit můžete kromě náplní do mikrotužky i pryž.

 

Řada mikrotužek a příslušenství Rotring Tikky
Mikrotužka Rotring Tikky Color Mikrotužka Rotring Tikky Neon Mikrotužka Rotring Tikky Color Mikrotužka Rotring Tikky Burgundy Mikrotužka Rotring Tikky Black Sada mikrotužek Rotring Tikky Black
Tuhy Rotring Pryž na tuhu Rotring Tikky 20 Pryž na tuhu Rotring Tikky 30

 

Doporučujeme i mikrotužky od značky Faber-Castell řady TK Fine a TK Fine Vario. Na průmyslových školách také požadují mikrotužky s hrotem 0,3 (či 0,35) a 0,7 mm, která jsou s náhradními odpovídajícími tuhami v různých tvrdostech (HB i F).

 

Mikrotužky Faber-Castell
Mechanická tužka Faber-Castell TK Fine Mechanická tužka Faber-Castell TK Fine VARIO Mechanická tužka Faber-Castell TK Fine 2315 Mechanická tužka Faber-Castell TK Fine Executive Tuhy Faber-Castell TK Color Grafitové tuhy Faber-Castell Mine Polymer

 

Technická pera od Rotringu vynikají zpracováním a kvalitou. Jsou určena pro použití na pauzovací a průsvitný rýsovací papír. Pera Isograph a Rapidograph splňují požadavky na kvalitní rýsovací potřeby. Pera i náhradní hroty můžete vybírat od 0,1 mm do 2 mm. Nabízíme i další příslušenství - tuš, čistící kapalinu.

Jaký je rozdíl mezi Isograph a Rapidograph?

Pero Isograph se plní tuší z lahvičky a je určené pro menší výkresy / rysy. V peru Rapidograph se vyměňují bombičky. Tato technická pera jsou určena spíš pro menší rysy / výkresy. Rapidograph pera jsou také doporučována pro případy, kdy uživatel potřebuje na peru častěji měnit hroty.

 

Isograph
Technické pero Rotring Isograph Sada technických per Isograph Rotring College Set Tuš pro technická pera Rotring Tuš pro technická pera Rotring Bombičky pro technická pera Rotring Isograph Náhradní hrot technického pera Rotring Isograph

 

Rapidograph
Technické pero Rotring Rapidograph Technické bombičky Rotring Rapidograph Náhradní hrot technického pera Rotring Rapidograph

 


 

K údržbě per doporučujeme čisticí kapalinu.

Čisticí kapalina na technická pera Rotring

I mistr tesař se utne, tak guma se také hodí.

Kombinovaná pryž Rotring Rapid TB20


V naší nabídce najdete také jednorázový technický liner obsahující neblednoucí a vodě odolný inkoust s vysokým obsahem pigmentu. Technologie volného inkoustu zaručuje jeho využití do poslední kapky. Okénko pro kontrolu stavu inkoustu ukazuje hladinu inkoustu v zásobníku. Podobnou službu splní i tenký popisovač Faber-Castell Ecco Pigment v 9 různých šířkách nebo popisovač Faber-Castell Finepen 1511, kde si vyberete barvu náplně.

 

Technické linery
Grafický liner Rotring Tikky Graphic Popisovač Faber-Castell Ecco Pigment Popisovač Faber-Castell Finepen 1511

 

K rýsování patří kružítka. Kovová technická kružítka Rotring řady Compact mají ergonomické plastové prvky pro lepší úchop. Pro přesné nastavení je stavěcí šroub. Obě ramena jsou s kloubem. Ke každému kružítku je náhradní tuha a jehla. Vytvoříte různé průměry kružnice.

 

Technická kružítka Rotring Compact
Kružítko Rotring Geometry Compact Kružítko Rotring Giant Compact Set Kružítko Rotring Centro Universal

 

Faber-Castell má také kružítko vysoké kvality s regulačním mechanismem a centrálním kolečkem v designu GRIP 2001. Je snadné nastavování ramen. Neprokluzující jehly i svorky na tuhu umožňují dělat přesné linky. Charakteristické jsou protiskluzové body po stranách ramen.

 

Kružítko Faber-Castell Grip 2001

 

 

Další důležitou pomůckou jsou rýsovací desky. Vybrat si můžete z nabídky různých velikostí A2, A3, A4. Desky jsou vyrobené z nelámavého plastu a ergonomicky tvarované. Desky jsou s dalšími doplňky jako je L-systém - příložník tvaru L umožňuje přesné rýsování podle horní hrany pravítka i v nejspodnější části desky. Magnetická lišta a rohová úchytka pro upevnění výkresu, lehký posun příložníku vodící drážkou. Příložník velikosti A3 s oboustrannou aretací. Paralelní příložník s aretací. Prohlédněte si celou nabídku.

 

Rýsovací desky Rotring
Rýsovací deska Rotring Profil A4 Rýsovací deska Rotring Rapid A3 Rýsovací deska Rotring Rapid A4 Rýsovací deska Rotring Rapid A3 a kufřík College Rýsovací deska Rotring A2 Rýsovací hlava Rotring Junior

 

 

K výkresu potřebujete přesná pravítka. Pravítka Rotring mají přesné dělení, je dvojitě číslováno. Rozměrové údaje v cm a v m ulehčuje odčítání. Dvě barevné drážky.

 

 

Pravítka Rotring
Geometrický trojúhelník Rotring Rapid Poměrová měřítka Rotring Architect T1

 

nahoru