Moleskine – partner pro cestovatele a kreativce

Moleskine banner

Značka Moleskine se prezentuje jako „nepopsaná kniha vašich myšlenek“ a je synonymem pro kulturu, cestování, kreativitu a osobní identitu.

Příběh značky Moleskine se začal psát již v 19. století ve Francii, kdy vznikl produkt s velkou tradicí. Zápisníky Moleskine si oblíbili významní umělci a myslitelé jako Vincent van Gogh, Pablo Picasso či Ernest Hemingway. Výrok cestovatele a spisovatele Bruce Chatwina potvrzuje, jak nepostradatelný zápisník pro něj byl. „Ztratit cestovní pas bylo dost špatné. Ztratit zápisník? To byla katastrofa.“ O zápisnících Moleskine psal i ve své knize Cesty písní (nakladatelství Dauphin).

Kultovní zápisník si zahrál i na stříbrném plátně. Například ve filmu Ďábel nosí Pradu by bez něj nemohla existovat Anne Hathaway v roli asistentky šéfredaktorky. Vidět jste ho mohli ale i v něžné komedii Amélie z Montmartru.

Moleskine vyrábí kromě zápisníků i diáře, sešity, skicáky, tašky, cestovní a digitální zařízení, příslušenství a nástroje pro psaní. Jednoduše všechno, co by se mohlo cestovatelům hodit.

Tisíce děl, která vznikla díky Moleskine

Moleskine vytvořil na svých webových stránkách část pro příznivce s názvem myMoleskine. Fanoušci a majitelé zde mohou sdílet svá umělecká díla a šablony pro další tvorbu. Registrováno je více než 86 000 uživatelů a publikováno téměř 6 500 uměleckých děl.

 

Zápisníky

Zápisník Moleskine - tvrdé desky
Zápisník Moleskine, otevřený
Zápisník Moleskine, otevřený
Zápisník Moleskine, otevřený

Zápisník Moleskine bezpečně poznáte podle zaoblených rohů a obepínající gumičky, která zamezuje samovolné mu otevření. To, že nejde o ledajaký blok, je jasné i z upozornění na první stránce: „In case of loss, please return to: ….. As a reward: $....“K zadní vazbě je připevněna rozšiřitelná kapsa, kterou využijete na volné papíry a poznámky.

 

Účel zápisníku jako nezbytného průvodce v našem každodenním životě však zůstává stejný: místo, kde se odrazí vaše aktivity, vzpomínky a sny a nástroj pro sebevyjádření. Jak procházíme životem, zápisníky jdou s námi, cestují v kapsách a taškách, jsou uložené na stolech a na policích. Rozšiřují tak osobnost a identitu.

 

Přehled zápisníků

Vyberte si z velikostí, které jsou označené jako velikosti oblečení : ) – S,M,L,XL. Chcete listy raději s linkami, čtverečky, tečkami nebo čisté. Pevnou či měkkou vazbu?

Zápisník Moleskine, S

tvrdé desky, linkovaný
Zápisník Moleskine

Zápisník Moleskine, M

tvrdé desky, čistý
Zápisník Moleskine - tvrdé desky - M, čistý

Moleskine Expanded, L

měkké desky, linkovaný
Zápisník Moleskine Expanded - měkké desky

Moleskine Le Petit Prince, L

tvrdé desky, linkovaný
Zápisník Moleskine Le Petit Prince

 

Skicáře a zápisníky pro umělce

Skicář Moleskine Watercolour
Skicář Moleskine Album
Skicář Moleskine Watercolour

Moleskine Hudební zápisník

notes pro notový zápis
Hudební zápisník Moleskine

Poznávejte města

Městské zápisníky dodávají cestám osobní nádech. Při zkoumání Berlína, Hongkongu můžete zaznamenat jedinečné objevy, tajné uličky a vyhlášené restaurace ve speciálně vyhrazených záložkách nebo vše zachytit na prázdné stránky. Každý zápisník je dodáván s mapou města, rejstříkem ulic, trasovacím papírem, takže si můžete označit oblíbené části města spolu s personalizovanými nálepkami a štítkem „v případě ztráty“.

Kdo přišel se zápisníky Moleskine City?

Moleskine se inspiroval k vytvoření zápisníků Moleskine City v online komunitě Moleskine. Tyto knihy se používají pro cestování, organizování výletů a zaznamenávání informací o světových metropolích. Jsou propojeny s webovou stránkou moleskinecity.com a s řadou městských blogů, které mohou všichni majitelé notebooků použít jako kontaktní místo.

Zápisník Moleskine City
Zápisník Moleskine City, otevřený
Zápisník Moleskine City, otevřený, mapa
Zápisník Moleskine City, otevřený

 

Zájmové deníky

Rádi vaříte, ochutnáváte víno, cvičíte, cestujete nebo chystáte svatbu nebo máte miminko? I na to Moleskin myslí. Pro důležité okamžiky našeho života vytvořil speciální deníky, ve kterých si uspořádáte potřebné informace, činnosti i čas.

Zápisník Moleskine Passion Wine Journal
Zápisník Moleskine Passion Wine Journal, otevřený
Zápisník Moleskine Passion Wine Journal, otevřený
Zápisník Moleskine Passion Wine Journal, otevřený

 

 

Diáře Moleskine

Diáře Moleksine banner

Máme různé potřeby, kterým se diáře Moleskine přizpůsobují svým uspořádáním. Ať už píšete hodně, nebo máte drobné písmo a vyplňujete jeho stránky seznamy úkolů, formát je tu pro každého. Od mimořádně malých až po mimořádně velké, vodorovné, svislé, tvrdé nebo měkké vazby. Diář Moleskine vás povede od ledna do prosince. Denní diář poskytuje celou stránku na každý den v týdnu - ideální pro zaneprázdněné lidi se spoustou plánování. Pro kohokoli, kdo chce zaznamenat každodenní podrobnosti nebo vést denní deník.

18měsíční diáře Moleskine
Měsíční diáře Moleskine
Týdenní diáře Moleskine
Denní diáře Moleskine

 

Pera, tužky, pastelky

Nemusíte být spisovatelem, abyste věděli, jak užitečné je pero. Ukázalo se, že ruční psaní a zaznamenávání myšlenek pomáhá na svět novým nápadům a usnadňuje zaznamenávání toku myšlenek. Jedná se o neocenitelného společníka k zápisníku nebo deníku. Pera jsou naplněna gelovým inkoustem vytvořeným speciálně pro papír Moleskine.

Díky ocelovému klipu se pero nebo kuličkové pero připne na bok desek. Cestují tak společně a vy nepřijdete o své inovativní náměty.

lnicí pero Moleskine Kaweco
Roller Moleskine Kaweco
Grafitové tužky Moleskine - kovový box
Akvarelové pastelky Moleskine

 

 

Moleskine se otevřel digitálnímu světu

Zkuste propojení aplikace Moleskine a Smart Writing Systém Vaše ručně psané poznámky a ručně kreslené skici mohou okamžitě začít nový život na notebooku, počítači či mobilu.

 

Zápisník a pero Moleskine Smart Writing

Zápisník a pero Moleskine Smart Writing
Zápisník a pero Moleskine Smart Writing
Zápisník a pero Moleskine Smart Writing
Zápisník a pero Moleskine Smart Writing

 

nahoru