Moleskine – partner pro cestovatele a kreativce

Značka Moleskine se prezentuje jako „nepopsaná kniha vašich myšlenek“ a je synonymem pro kulturu, cestování, kreativitu a osobní identitu.

Příběh značky Moleskine se začal psát již v 19. století ve Francii, kdy vznikl produkt s velkou tradicí. Zápisníky Moleskine si oblíbili významní umělci a myslitelé jako Vincent van Gogh, Pablo Picasso či Ernest Hemingway. Výrok cestovatele a spisovatele Bruce Chatwina potvrzuje, jak nepostradatelný zápisník pro něj byl. „Ztratit cestovní pas bylo dost špatné. Ztratit zápisník? To byla katastrofa.“ O zápisnících Moleskine psal i ve své knize Cesty písní (nakladatelství Dauphin).

Kultovní zápisník si zahrál i na stříbrném plátně. Například ve filmu Ďábel nosí Pradu by bez něj nemohla existovat Anne Hathaway v roli asistentky šéfredaktorky. Vidět jste ho mohli ale i v něžné komedii Amélie z Montmartru.

Moleskine vyrábí kromě zápisníků i diáře, sešity, skicáky, tašky, cestovní a digitální zařízení, příslušenství a nástroje pro psaní. Jednoduše všechno, co by se mohlo cestovatelům hodit.

Tisíce děl, která vznikla díky Moleskine

Moleskine vytvořil na svých webových stránkách část pro příznivce s názvem myMoleskine. Fanoušci a majitelé zde mohou sdílet svá umělecká díla a šablony pro další tvorbu. Registrováno je více než 86 000 uživatelů a publikováno téměř 6 500 uměleckých děl.

 

Zápisníky

Zápisník Moleskine bezpečně poznáte podle zaoblených rohů a obepínající gumičky, která zamezuje samovolné mu otevření. To, že nejde o ledajaký blok, je jasné i z upozornění na první stránce: „In case of loss, please return to: ….. As a reward: $....“K zadní vazbě je připevněna rozšiřitelná kapsa, kterou využijete na volné papíry a poznámky.

 

Účel zápisníku jako nezbytného průvodce v našem každodenním životě však zůstává stejný: místo, kde se odrazí vaše aktivity, vzpomínky a sny a nástroj pro sebevyjádření. Jak procházíme životem, zápisníky jdou s námi, cestují v kapsách a taškách, jsou uložené na stolech a na policích. Rozšiřují tak osobnost a identitu.

 

Zápisníky

Vyberte si z velikostí, které jsou označené jako velikosti oblečení : ) – S,M,L,XL. Chcete listy raději s linkami, čtverečky, tečkami nebo čisté. Pevnou či měkkou vazbu?

Zápisník Moleskine, S

tvrdé desky, tečkovaný

Zápisník Moleskine, M

tvrdé desky, čistý

Moleskine Expanded, L

měkké desky, linkovaný

Moleskine Harry Potter, L

tvrdé desky, linkovaný

Moleskine Dragon Ball, L

tvrdé desky, linkovaný

Moleskine Wonder Woman, L

tvrdé desky, linkovaný

 

Zápisníky nepostradatelné pro umělce

Moleskine Hudební notes, XL

notes pro notový zápis

Poznávejte města

Městské zápisníky dodávají cestám osobní nádech. Při zkoumání Londýna, Paříže, New Yorku, Berlína, Hongkongu nebo Říma můžete zaznamenat jedinečné objevy, tajné uličky a vyhlášené restaurace ve speciálně vyhrazených záložkách nebo vše zachytit na prázdné stránky. Každý zápisník je dodáván s mapou města, rejstříkem ulic, trasovacím papírem, takže si můžete označit oblíbené části města spolu s personalizovanými nálepkami a štítkem „v případě ztráty“.

Kdo přišel se zápisníky Moleskine City?

Moleskine se inspiroval k vytvoření zápisníků Moleskine City v online komunitě Moleskine. Tyto knihy se používají pro cestování, organizování výletů a zaznamenávání informací o světových metropolích. Jsou propojeny s webovou stránkou moleskinecity.com a s řadou městských blogů, které mohou všichni majitelé notebooků použít jako kontaktní místo.

 

Zájmové deníky

Rádi vaříte, ochutnáváte víno, cvičíte, cestujete nebo chystáte svatbu nebo máte miminko? I na to Moleskin myslí. Pro důležité okamžiky našeho života vytvořil speciální deníky, ve kterých si uspořádáte potřebné informace, činnosti i čas.

 

Sběratelská edice

Zápisník z limitované edice je v kartonovém dárkovém boxu. Pevná, ve hřbetu šitá vazba v kartonových deskách obepnutých pružnou páskou proti samovolnému otevírání. Zápisník je vybaven kapsou na vizitky a drobnosti, která je vyrobena z tkaniny a kartonu, a textilní záložkou.

Harry Potter box

sběratelská edice

Lord Of Rings Box

sběratelská edice

Barbie Box

sběratelská edice

Bob Dylan Box

sběratelská edice

 

Diáře

Máme různé potřeby, kterým se diáře Moleskine přizpůsobují svým uspořádáním. Ať už píšete hodně, nebo máte drobné písmo a vyplňujete jeho stránky seznamy úkolů, formát je tu pro každého. Od mimořádně malých až po mimořádně velké, vodorovné, svislé, tvrdé nebo měkké vazby. Diář Moleskine vás povede od ledna do prosince. Denní diář poskytuje celou stránku na každý den v týdnu - ideální pro zaneprázdněné lidi se spoustou plánování. Pro kohokoli, kdo chce zaznamenat každodenní podrobnosti nebo vést denní deník.

Diář Moleskine 2020, S

denní, tvrdé desky

Diář Moleskine 2020, L

týdenní, tvrdé desky

Diář Moleskine 2020, S

měsíční, měkké desky

18měsíční diář Moleskine 2019-20

L, týdenní, tvrdé desky

 

Limitované edice diářů Moleskine provází celým rokem v duchu oblíbených hrdinů či námětů. Všechny diáře v limitovaném vydání jsou věnovány uměleckým dílům inspirovaným popkulturou. Těšit se můžete z mistrně navržených obálek i vnitřních stránek, tematických papírových pásek, nálepek, citátů. Každý rok vás čeká překvapení v podobě nové edice.

 

Edice 2020

Diář Alice In Wonderland, L

denní, tvrdeé desky

Diář Le Petit Prince, L

týdenní, tvrdé desky

18měsíční diář Star Wars, L

týdenní, tvrdé desky

Diář Doraemon

týdenní, tvrdé desky

 

Pera, tužky, pastelky

Nemusíte být spisovatelem, abyste věděli, jak užitečné je pero. Ukázalo se, že ruční psaní a zaznamenávání myšlenek pomáhá na svět novým nápadům a usnadňuje zaznamenávání toku myšlenek. Jedná se o neocenitelného společníka k zápisníku nebo deníku. Pera jsou naplněna gelovým inkoustem vytvořeným speciálně pro papír Moleskine.

Díky ocelovému klipu se pero nebo kuličková tužka připne na bok desek. Cestují tak společně a vy nepřijdete o své inovativní náměty.

Roller Moleskine Plus

0,7 mm, výběr barev

Grafitové tužky Moleskine

kovový box, 5 tvrdostí

Akvarelové pastelky Moleskine

kovový box, 12 barev

 

Nejenom tašky má Moleskine pro cestovatele

Všechny produkty Moleskine se rodí s ohledem na cestování. Od samého začátku byl klasický zápisník Moleskine pro umělce a spisovatele způsobem, jak mít stále u sebe nápady a inspiraci zachycené na cestách. A stejně jako původní zápisník Moleskine i tašky Moleskine čekají, až budou naplněny příběhy svých majitelů.

 

Tašky a batohy

Go Backpack Moleskine ID

13", výběr barev

Taška na notebook Moleskine ID

13", horizontální, výběr barev

mall Backpack Moleskine

13", výběr barev

Taška na notebook Moleskine ID

15", vertikální, výběr barev

 

Cestovní doplňky

Nepostradatelný pomocník k zápisníkům a diářům.

 

Pouzdro Moleskine, S

výběr barev

Peněženka Moleskine ID

horizontální, výběr barev

Powerbanka Moleskine

výběr barev

 

Co si na to posvítit?

 
 

 

Moleskine se otevřel digitálnímu světu

Zkuste propojení aplikace Moleskine a Smart Writing Systém Vaše ručně psané poznámky a ručně kreslené skici mohou okamžitě začít nový život na notebooku, počítači či mobilu.

Moleskine Smart Writing Set s pouzdrem

 

Moleskine Smart Writing Set - tečkovaný

 

Chytré pero Moleskine Pen+ Ellipse

 

nahoru