Home office: Nejlepší tipy pro plánování dne

 

Nejlepší způsob, jak být produktivní při práci z domu, je naplánovat si svůj den předem.

 

Trik na to, jak využít svůj rušný den na maximum, je mít vše na jednom místě. Kupte si plánovač a udělejte si z něj své výhradní místo pro zápis všech úkolů, které na vás čekají.

Zvýrazněte si klíčová data a časy pomocí Post-it® záložek, které vám pomohou sledovat vaše nejdůležitější úkoly. Pak doplňte důležité detaily, které vám poskytnou dostatek prostoru, pokud ho budete potřebovat. S trochou extra pomoci díky výrobkům Post-it® vám tento plánovač pomůže vidět vše na první pohled, takže si můžete udržet větší přehled i kontrolu nad každým menším detailem.

Když si plánujete den, váš první instinkt je sáhnout po kalendáři, listu z velkého sešitu nebo po telefonu. My vám však doporučujeme začít v malém – pomocí Post-it® Silně lepících bločků. Na první pohled si můžete myslet, že takový malý čtvereček bude příliš skličující, když si ale den rozdělíte na jednotlivé úkoly, s postupem času uvidíte, že zůstane zvládnutelný, zaměřený na plnění jednotlivých úkolů a mnohem méně stresující než s nekonečným seznamem. Začněte se sešitem, balíčkem barevných Post-it® Silně lepících bločků, balíčkem Post-it® záložek a perem.

Samolepicí bločky 3M Post-itSamolepicí záložky 3M Post-it Index 684Samolepicí bloček 3M Post-it 660 Super Sticky

  • Pro každou kategorii, kterou si potřebujete zorganizovat, si připravte dvě protilehlé stránky.
  • Zapište si úkoly, které musíte splnit dnes, každou na vlastní Post-it® papírek, a položte si je vlevo.
  • Pokud úkol nespadá do kategorie, kterou musíte provést dnes, položte jej na pravou stranu.
  • Jakmile nějaký z úkolů dokončíte, poznámku jednoduše vyhoďte do odpadkového koše. Sejde z očí, sejde z mysli.
  • Vaším cílem je dívat se na konci dne na prázdnou stránku

Udržovat si svůj kalendář uspořádaný a aktuální je skvělá věc. Pokud jej však ve skutečnosti nedodržujete, neplní svůj účel. Připomínejte si dodržování úkolů a termínů pomocí Post-it® Silně lepících bločků o rozměru 76 mm x 76 mm. Nechte je na místech, kde je nepřehlédnete.

Každý večer si na Post-it® Silně lepící bločky zapište nejdůležitější úkoly, které je třeba udělat následující den, a přilepte je na místo, kde vám budou následující den připomínat vaše úkoly. Může to být na vašem notebooku, zrcadle nebo na dveřích.

Samolepicí mini bloček 3M Post-it 2051L  Samolepicí bločky 3M Post-it 653

Ujistěte se, že zítřek bude produktivní, ještě než začne. Využijte posledních 15 minut pracovního dne k vytvoření seznamu úkolů na zítra. Máte plné ruce práce? Ideální jsou zásobníky na bločky, ze kterých jednou rukou odlepíte listy.

Zásobník na Z-bločky 3M Post-it - kočka Zásobník na Z-bločky 3M Post-it - medvěd

nahoru