Představení slime slizu bez boraxu

Sada ELMER´S k výrobě slizuSada ELMER´S k výrobě Glitter slizu

Společnost Elmer´s je v USA výrobce číslo jedna ve školních a dekoračních lepidlech. Její historie sahá do roku 1947.

Vyrábí sady pro výrobu slizu „vše v jednom“. Výhodou je, že nepotřebujete nic dokupovat, protože sady obsahují vše potřebné. Stačí se již jen soustředit na vlastní kreativitu zaměřenou na barvu a tvar slizu.

Sady obsahují průhledné školní lepidlo, lahvičku s kouzelnou tekutinou a 4 barevná dekorační lepidla se třpytkami v tubě nebo lepidla obsahující třpytkySoučástí je i recept na výrobu slizu. Nejsou potřeba žádné další složky (např. kypřicí prášek a jiné).

 

Elmer's - přísady k výrobě slizuElmer's - přísady k výrobě slizu + Elmer's - přísady k výrobě slizu neboElmer's - přísady k výrobě slizuElmer's - přísady k výrobě slizu

 

Klíčové vlastnosti a výhody

  • Užijete si zábavu při výrobě slizu bez nepořádku!
  • Sliz je netoxický!
  • Balíček vše-v-jednom, který má vše, co potřebujete k vytvoření třpytivého slizu.
  • Recept, jak vytvořit sliz najdete na obalu.
  • Lehce vypratelný.
  • Snadné a zábavné tvoření pro děti.

Děti si hrají se slizem Elmer'sDěti si hrají se slizem Elmer's

 

Často kladené otázky

Neobsahují lepidla kyselinu?

Ne. Většina našich lepidel jsou bez kyselin a jsou i takto označena.

Jak odstraním lepidlo z oblečení?

Po zaschnutí lepidla nepoužívejte horkou vodu, suchá čisticí rozpouštědla, sušičku ani žehličku, tím by se látka nenávratně poškodila. Namočte látku do vlažné vody po dobu 24 hodin, tím se lepidlo znovu změkčí. Pak vyperte látku v normálním pracím cyklu a nechte ji vysušit při pokojové teplotě. Zkontrolujte, zda nedochází k vyblednutí a ztuhnutí. Pokud ano, opakujte proces, dokud nebude předmět vyčištěn k vaší spokojenosti.

Co je kouzelná tekutina Elmer´s?

Elmer´s kouzelná tekutina je jedinečná vše-v-jednom složka, která nahrazuje použití např. kypřicího prášku nebo dalších materiálů po domácku vyráběných slizů. Jednoduše ji přidejte do Elmer´s lepidla, pomalu smíchejte a pozorujte, jak se obě složky mění ve sliz.

Obsahuje kouzelná tekutina borax?

Ne, neobsahuje borax, ale obsahuje stopy kyseliny borité potřebné k tomu, aby se lepidlo změnilo na sliz. Kouzelná tekutina je netoxická a bezpečná pro děti.

Jak nejlépe vytvořit sliz pomocí Elmer´s kouzelné tekutiny?

Přidávejte kouzelnou tekutinu do lepidla po troškách a nezapomínejte stále míchat. Je nutné, aby se tekutina řádně promíchala s lepidlem, aby se vytvořil sliz. Jakmile je vše promícháno a tekutiny začínají houstnout, oběma rukama začněte důkladně hníst sliz, dokud nedosáhnete požadované konzistence. Trvá to nějaký čas, než sliz dosáhne požadované konzistence.

Děti si hrají se slizem Elmer's

TIP: Inspirujte se na další kreativní tvoření s ELMER´S na Youtube Activáček.

nahoru