Výtvarné potřeby pro profesionální i amatérské umělce

 

Prohlédněte si řadu uměleckých potřeb Art & Graphic od německé značky Faber-Castell. Tato řada je oblíbená mezi amatérskými i profesionálními umělci. Vyznačuje se širokým spektrem barevných nuancí a prémiovou kvalitou. Vysoce kvalitní pigmenty zaručují vynikající stálost na světle a nádherné barvy, které vydrží po staletí a pomohou umělcům vytvořit nadčasová umělecká díla.

K výslednému dokonalému efektu díla pomůže kvalitní umělecký papír, štětce a další doplňky.

  

Pastelky Polychromos mají 120 barev, vysoký obsah velmi kvalitních pigmentů, které zaručují odolnost proti světlu a intenzitu barev. Tuha je na olejové bázi, voděodolná a nerozmazává se. Můžete je koupit v sadách i jednotlivě, v plechové či dřevěné krabičce, nebo v praktickém koženém rolovacím pouzdře.
 

 

 

 

Akvarelové pastelky Albrecht Dürer umožňují široké možnosti vyjádření prostřednictvím kresby, malby a akvarelu. Díky kvalitnímu materiálu a 250 letům zkušeností docílíte s těmito pastelkami nepřekonatelné efekty. Přemalováním kresby několika tahy štětce vynikne jedinečná sytost barev. Jestliže chcete barvu pastelek zcela rozmalovat použijte papír pro akvarelové techniky. Akvarelové pastelky se chovají stejně jako akvarelové barvy. Tyto pastelky jsou vysoce odolné proti polámání tuhy a vyblednutí. I akvarelové pastelky mají 120 barev, můžete je koupit v sadách, jednotlivě, v plechové, nebo dřevěné krabičce, nebo v praktickém koženém rolovacím pouzdře.

Pro velkoformátové obrázky uvítáte Albrecht Dürer Magnus s tloušťkou tuhy 5,3 mm.

 

 

 

 

 

Pitt Pastel jsou vysoce kvalitní profesionální dřevěné pastely. Pastely jsou velmi odolné proti světlu, snadno se roztírají prstem, těrkou, nebo štětcem. Neobsahují vosk. Koupit je můžete v sadě nebo jednotlivě.

 

 

 

 

 

Umělecké grafitové tužky

Umělecké tužky Faber-Castell jsou skvělé pro realistické portréty, skici, rychlé návrhy, technické kreslení a psaní. Kresba vytvořená tužkami Castell ožívá díky rovnoměrnému rozložení grafitu. V široké škále technik kresby tužkou dosáhnete úžasných efektů a kontrastů pomocí různých stupňů tvrdosti a různých tónů mezi šedou (6H) a hlubokou černou (8B). Vysoká kvalita měkkého dřeva zajišťuje snadné ořezávání a speciální SV technologie vkližování zamezuje lámání tuhy při pádu tužky na zem.

 

 

 

Castell 9000 a Castell 9000 Jumbo jsou ideální tužky pro expresivní, umělecké vyjádření, a to nejen pro profesionály, ale i pro fandy kresby tužkou. Zejména tužky 9000 Jumbo umožňují pracovat rychle na větších plochách díky jejich šíři čar.

 

 

 

 

 

Řada grafitových tužek Matt jsou tužky v extrémním matu. Jsou speciálně vyvinuté pro kreslení a skicování a nezanechávají ve stopě lesk, což skvěle vynikne zejména na větších plochách a při monochromatické kresbě. Poprvé na světě můžete použít tuhu s označením tvrdosti 14B.

 

 

 

 

 

Protože grafitový akvarel je vodou rozpustný, otevírá zcela nový rozměr pro klasickou tužku. Jedinečné efekty dodávají kresbě další dynamiku. Není to pouze médium pro předběžné skici či klasickou malba akvarelem, ale také je skvělé pro techniky míchání s použitím oleje, akrylu a inkoustu.

 

 

 

 

 

Tyčinky přírodního uhlí patří mezi nejstarší skicovací a kreslící materiál na svět. Tyto přirozeně vyrobené, zuhelnatělé proutky se snadno rozmazávají. Vytvářejí třpytivé šedé linie, které propůjčují expresivní charakter kresby.

 

 

 

 

Profesionální umělecké popisovače

Kreslíte rádi fixami či popisovači? Značka Faber-Castell vyvinula popisovače pro skicování, kreslení i malbu. Mají různé šířky a tvary hrotu – kulatý, seříznutý, tenký nebo štětečkový. Inkousty jsou odolné proti slunečnímu záření. Po zaschnutí jsou voděodolné a nepropíjí se skrz papír.  Popisovače můžete koupit v sadách i jednotlivě. Mají širokou škálu barev.

 

 

 

Kresby tuší mají velmi dlouhou uměleckou tradici. Vždy to bylo  zajímavé médium pro výtvarníky a grafiky. Propůjčuje kresbě výraz a lze ji použít s mnoha dalšími kreslicími technikami. Společnost Faber-Castell zkombinovala všechny výhody uměleckých inkoustů s výhodami moderního, snadno použitelného lineru - Pitt Artist Pen. Pigmentovaný a velmi světlostálý kreslicí inkoust je ideální pro skici, kresby, rozvržení, módní návrhářství a ilustrace.

 

 

 

 

 

Pro tušové skicování, kreslení a malbu se může hodit popisovač se štětečkovým hrotem. Ideální je pro umělce, grafiky, návrháře, ilustrátory, architekty a všechny, kteří rádi vytvářejí barevné výkresy. Kvalitní štětečkový hrot zaručuje maximální pružnost a spolehlivý průtok inkoustu

 

 

 

 

 

Akvarelové popisovače Albrecht Dürer jsou vysoce pigmentované umělecké popisovače se dvěma hroty. Na jedné straně je robustní a zároveň měkký štětečkový hrot pro ploché nátěry a dynamické náčrty. Na druhé straně je stabilní vláknový hrot pro obrysy, podrobné detaily a přesné čáry. Inkoust je vodou rozmalovatelný, vysoce odolný proti světlu, neprosakuje skrz papír. Ideální pro umělecké dílo a expresivní kresbu.

 

 

 

 

 

Umělecké papíry

Aby umělecké dílo bylo dokonalé, je důležitý i podklad, na který kreslíte či malujete. Správnou volbou může být třeba papír Clairefontaine. Značka Clairefontaine vyrábí papír proslulý svou legendární kvalitou.

 

 

 

Papíry vhodné pro akvarel jsou méně savé. Některé papíry mají tendenci ke zvlnění, proto je dobré je napnout. Papíry lisované za studena (cold press) jsou jemně zrnité a strukturované. Patří mezi oblíbené pro tuto techniku. Papíry lisované za tepla ( hot press) mají strukturu hladkou a jemnou. Je proto vhodný pro detailnější práce se štětcem a zkušenější malíře.

 

 

 

 

 

Papíry Clairefontaine řada Pastelmat jsou profesionální papíry speciálně vyvinuté pro práci s pastely. Pastel k tomuto papíru výborně přilne a není tedy nutný fixační prostředek. Papír pojme větší množství pastelu a umožňuje nanášení mnoha vrstev. Pastelmat je velmi kvalitní papír bez kyselin. Papír si zachová své vlastnosti i po namočení nebo vyčištění.

Každá stránka bloku řady Pastelmat je proložená speciální transparentním papírem, který chrání pastelové kresby a zabraňuje přenášení pastelových barev na zadní stranu předchozí stránky.

 

 

 

 

 

Blok Clairefontaine Calligraphy Pad je špinavě bílý papír vynikající kvality. Papír je vyroben z 50% z bavlny, která mu dodává vysokou hebkost. Je ideální volbou pro kaligrafii a je vhodný pro použití s inkousty.

 

 

 

 

U kresby tužkou a pastelkou záleží, jakou techniku kreslení zvolíte. Od toho se odvíjí volba papíru. Doporučujeme papír, kdy ani při rychlém kreslení se nemusíte bát přitlačit nebo gumovat. Papír může být hladký, strukturovaný, barevný. Šedý papír je velice oblíbený pro vlastnost zvýraznění použitých barev.

 

 

 

 

 

Pro kresbu tuší či perem je vhodný hladký papír s pH neutrální. Tuš se na tomto papíru neroztéká, nerozpíjí.

 

 

 

 

 

Výtvarné doplňky

 

 

 

Kvalitní umělecké štětec daVinci Fit Synthetics  vyrábí již po čtyři generace německá rodinná firma Da Vinci Brushes. Spolupracují se současnými výtvarníky a kombinují tradiční výrobu s novými materiály a technologiemi. Štětce Fit Synthetics mají inovativní vlas a to díky schopnosti absorbovat barvy. Vybírat můžete z různých velikostí.

 

 

 

 

 Na výkresy nakreslené měkkou tužkou, uhlem nebo pastelem se hodí umělecká stěrací pryž.

 

 

 

 

K pastelkám se hodí kvalitní ořezávátka. Ořezávátko Faber-Castell Sleeve se zásobníkem na odpad má titanový břit, který se při řezání grafitové tuhy netupí. Je vhodné pro umělecké pastelky/pastely (Pitt graphite) a tužky (Castell 9000).

 
 

 

 

 

Těrka papírová se využívá k roztírání výkresů zhotovených pomocí pastelů, kříd a uhlů a na korekce.

 

 

 

 

V čem výtvory přenášet? Doporučujeme pořídit desky, které ochrání výkresy A4 a A3 díky růžkům uvnitř desek.

Laminované desky na výkresy ve formátu A3 s gumičkou v rozích na uzavření a s praktickým držátkem pro snadné přenášení. Uvnitř jsou růžky k zachycení výkresů A4 a A3.

 

 

 

 

 

Pro kreativní amatérské umělce máme řadu Kreativní studio. Jedná se o vysoce kvalitní výrobky za přijatelnou cenu.

 

Kreativní studio

 

 

nahoru