Výtvarné potřeby pro kreativní tvůrce

Tvoříte vy nebo někdo z vašeho okolí? Prohlédněte si tipy na kreativní potřeby pro všechny, co rádi barví, lepí, malují či kreslí na různé povrchy. Najděte si výtvarnou techniku, se kterou uděláte radost sobě i druhým.
Výtvarné potřeby pro kreativní tvůrce

 Tvoření na porcelán

Tvoření na porcelán

Hledáte něco, čím popsat či pokreslit porcelánový hrneček, misku nebo talíř? Popisovače edding 4200 jsou na to přímo dělané. Práce s nimi je jednoduchá a rychlá. Zvládnou ji i úplní začátečníci.  Barva těchto popisovačů rychle zasychá a nerozmazává se. Hrot v podobě flexibilního štětce je vhodný pro větší plochy i drobné detaily. Ppopisovače edding 4200 můžete pořídit v sadě v různých odstínech nebo jen jednotlivé barvy.

 

 

 

Máte rádi neonové nebo metalické barvy? Sáhněte po popisovačích od značky Sharpie nebo Faber-Castell.

 

 

 

Tvoření na sklo

Tvoření na sklo

Mezi oblíbené kreativní činnosti patří malování na sklo. Malovat můžete na okna, zrcadla nebo třeba skleněné dózy. Pořídit si můžete buď barvy na sklo, které lehce smažete vlhkým hadříkem, nebo barvy na sklo tzv. permanentní, které budou držet jako přikované. Záleží na vašich preferencích.

 

 

Barvy na okno

Jak jdou roční období a střídají se svátky, můžete zdobit okna pro každou příležitost jinak. U barev na okna oceníte nejenom jejich sytost, ale i to, že se budou dobře z oken dostávat. Mezi přední výrobce takových barev patří německá značka edding. Vybírat můžete buď křídové popisovače nebo popisovače s inovativním inkoustem určeným právě na okna.

 

Křídové

 

 

Inkoustové inovativní

 

 

Pro dětské tvůrce jsou slepovací barvy

 

 

Barvy na sklo

Chcete vytvořit originální skleničku, vázu, zrcadlo nebo skleněnou dózu do kuchyně? S tím pomůže leptací médium, tekuté zrcadlo nebo tabulová barva.

 

 

Tvoření na kamínky

Tvoření na kamínky

Kreslení a malování na kamínky se stále drží na špici oblíbených činností. Není se čemu divit. Při malování na kamínky spojíte hned dvě věci. Při hledání toho pravého kamínku jste venku a pak se můžete pustit do jeho zdobení. Aby barva na kamínkách držela, doporučujeme používat permanentní popisovače, popisovače deco nebo akrylové barvy. S popisovači dokážete vykouzlit i ty nejjemnější detaily. Stačí zvolit správnou barvu a odpovídající šíři hrotu.

 

 

Permanentní popisovače na dekorování

 

 

Akrylové fixy

 

 

Akrylové barvy

 

 

Dokončovací lak

Dokončovací laky jsou ideálním pomocníkem pro ochranu vašich krásných výtvorů. Použijete je jako finální vrstvu pro ochranu povrchů keramických, dřevěných, kartónových a papírových výrobků nebo malířských pláten. Fungují i při malování na kamínky.

 

 

Tvoření z papíru

Tvoření z papíru

kreativními papíry vyrobíte zajímavé dekorace nejen na Velikonoce a Vánoce, ale jsou skvělé pro celoroční tvoří. U nás najdete vlnitý, filcový či hedvábný papír nebo pěnovku.

 

 

 

Tvoření na dekorace

Tvorba na dekorace

Chcete si odekorovat rámeček na obrázek, obal na mobil, vánoční ozdobičku, dřevěnou pokladničku, květináč nebo konvičku na zalévání? S dekorativními popisovači zkrášlíte vše, na co si vzpomenete. Popisovače můžete použít na různé materiály - kov, papír, keramiku, porcelán, sklo, plast, kámen, dřevo. I zde se hodí dokončovací lak, který ochrání vašeho dílo.

 

 

 

Tvoření na textil

Tvoření na textil

Nosíte rádi originální kousky? S barvami a popisovači na textil snadno takový originál vykouzlíte sami. Vybírat můžete od klasických barev přes metalické až po neonové. Chcete, aby tričko, boty nebo polštářek byly jak od návrháře? Vyzkoušejte razítka nebo šablony.

 

 

Textilní barvy

 

 

Šablony na textil

Pořiďte si plastové nebo papírové šablony, které využijete při dekoraci textilních a papírových projektů nebo třeba i při malování na sklo nebo obklady.

 

 

Razítka na textil

Ozdobte si originálně svoje oblečení! S razítky řady Stampo Textile to zvládnou i děti. Tato razítka navíc využijete nejen k potisku textilu, ale i na papírové projekty.

 

 

Malování

Malování

Malujte obrázky nebo obrazy? Malovat můžete akvarelovými nebo olejovými barvami na umělecký papír nebo malířské plátno.

 

 

Akvarelové barvy a pastelky

 

 

Olejové a temperové barvy

 

 

Malířské plátno

 

 

Umělecké papíry

 

 

Vybarvování mandal

Vybarvování mandal

Vybarvování a kreslení mandal patří mezi oblíbené činnosti. Kromě toho, že vznikne krásný obrázek, tak si užijete klidu a času pro sebe.

 

 

 

Modelování

Modelování

Modelujete rádi? Ale keramika je pro vás moc složitá? Sáhněte po modelovací hmotě, která se nemusí vypalovat. K modelování se hodí i podložky.

 

 

 

Scrapbooking

Scrapbooking

Vytvořte si originální fotoalbum, přáníčko, krabičku, obrázek nebo obálku pomocí scrapbooking. Tato technika spočívá ve zdobení pomocí poznámek, ozdobných rámečků, mašliček, různých drobných dekorací a ozdůbek. Využijete ozdobné nůžky, kreativní papíry, lepicí polštářky, razítka, konfety, mašličky, Samolepky, tavnou pistoli, výtvarná lepidla.

 

 

Razítka Aladie

 

 

 

Razítka Stampo Scrap - Tropické listy

 

Bullet Journal

Bullet Journal

I vedení deníku či zápisníku může být tvořivá záležitost. Pod označením Bullet Journal® si představte zápisník, který díky zápiskům, kresbám a jednoduchým infografikám svého majitele se mění v organizovaně vedený diář. Základem je pořídit zápisník. Doporučuje se zápisník s tečkovanými stránkami. Pak potřebujete různé druhy psacích potřeb – roller, liner, zvýrazňovač. Zápisky osvěžíte lepicími záložkami, samolepkami, razítky na diáře. Ale fantazii a kreativitě se meze nekladou. Vyzdobit své zápisky můžete vším, co se vám bude líbit.

 

 

 

Pečetění

Pečetění

Jak originálně zalepit obálku nebo balíček? Zapečeťte je.

 

 

nahoru