Výhody permanentních popisovačů Sharpie

Co jsou Sharpie?

  • špičkové permanentní popisovače
  • jsou permanentní, rychleschnoucí, voděodolné, s velmi intenzivní barvou odolnou proti vyblednuté
  • jsou vhodné na většiny světlých a tmavých povrchů, barva drží i na většině materiálů, například na dřevě, kovu, fólii, plastu, porcelánu, textilu a samozřejmě papíru. V podstatě stačí jakýkoliv pevný povrch při dodržení standardních podmínek
  • jsou oblíbené mezi umělci i u široké veřejnosti, například mezi studenty, designéry, grafiky nebo řemeslníky
  • vyrábějí se v USA, kde představují zavedenou značku nejvyšší kvality

 

Špičkové permanentní popisovače Sharpie - informace

 

Pro co jsou vhodné jednotlivé typy popisovačů?

Tenký hrot F, šíře stopy cca 0,9 mm:
  • Pro popisování všech povrchů, archivačních boxů, lepicích matriálů, pro popisování nebo kresby na keramiku, na kryty mobilních telefonů atd.
  • Speciální využití mají metalické popisovače Sharpie, které jsou vhodné na popisování dárků, plakátů apod. Kovový lesk skvěle vynikne na světlém i tmavém povrchu.
Ultra tenký hrot UF, šíře stopy 0,5 mm:
  • Pro označování na menších plochách, jako jsou drátky, dřevo, CD a DVD, nebo pro každodenní psaní (jednobarevný text, barevné strukturované poznámky, případně přehledné rozvrhy).

 

 

Permanentní popisovače Sharpie jsou zrozené pro originální a odvážné sebevyjádření. Vytvořená designová díla jsou vaše a rozhodně nenechají diváky chladnými. Stačí nějaký předmět jako boty či batoh, Sharpie a máte zaručeno, že budete vyčnívat z davu.

 

Keramika

Permanentní popisovače Sharpie je možné používat i na keramiku a porcelán. Lepší a trvalejší účinky jsou dosaženy na méně glazovaném povrchu s pórovitou strukturou. Před začátkem tvoření je klíčové zbavit povrch veškeré mastnoty.Doporučujeme také grafiku zafixovat vypálením keramického nebo porcelánového výrobku v troubě při 200 °C po dobu přibližně 30 minut. Pokud to bude nutné, celý proces ještě zopakujte, tj. zvýrazněte vytvořenou grafiku a dejte porcelán znovu vypálit. Hotovou grafiku také doporučujeme zafixovat bezbarvým lakem. Upozorňujeme, že intenzivní ruční umývání i časté mytí v myčce zavysokých teplot může zapříčinit vyblednutí čiobroušení vytvořené grafiky. Trvalost a intenzita barev grafiky závisí na zvoleném materiálu a barvě popisovače.

keramaika ozdobená popisovači Sharpiekeramaika ozdobená popisovači Sharpiekeramaika ozdobená popisovači Sharpie

 

Textil

Permanentní popisovače Sharpie je možné používat i na textil a kožené materiály (trička, klobouky, tenisky, kabelky,…). Lepší a trvalejší účinky jsou dosaženy použitím impregnačního spreje před a po vytvoření grafiky. Doporučujeme také grafiku zafixovat přežehlením na nízkou teplotu (bez použití páry) a přes další látku. Při vytváření grafiky na tričkách doporučujeme použít kartonovou podložku. Textil doporučujeme prát ručně. Trvanlivost a kvalita grafiky závisí na kvalitě materiálu.

oblečení a doplňky ozdobené popisovači Sharpieoblečení a doplňky ozdobené popisovači Sharpieoblečení a doplňky ozdobené popisovači Sharpieoblečení a doplňky ozdobené popisovači Sharpie

 

Dřevo

Permanentní popisovače Sharpie jsou také vhodné pro zdobení dřevěných a dřevu podobných ploch jako jsou skateboardy, kytary, dřevěné modely a překližka. Pro zlepšení kvality grafiky doporučujeme pokrýt dřevěný povrch transparentním lakem před a po použití popisovače.

dřevěné předměty ozdobené popisovači Sharpiedřevěné předměty ozdobené popisovači Sharpiedřevěné předměty ozdobené popisovači Sharpie

 

Kameny

Permanentní popisovače Sharpie jsou vhodné i pro zdobení různých typů kamenů a minerálů. Pro zlepšení kvalitu grafiky doporučujeme pokrýt povrch transparentním lakem před a po použití popisovače.

kameny ozdobené popisovači Sharpiekameny ozdobené popisovači Sharpiekameny ozdobené popisovači Sharpie

 

Papír a karton

Permanentní popisovače Sharpie jsou vhodné také pro psaní a zdobení papíru a kartonu. Nedoporučujeme používat tenký papír, protože inkoust by se propsal na druhou stranu papíru.

papír a karton ozdobený popisovači Sharpiepapír a karton ozdobený popisovači Sharpiepapír a karton ozdobený popisovači Sharpie

 

Transparentní fólie

Permanentní popisovače Sharpie jsou také vhodnépro kreslení na transparentní folii. Grafiku nanášejte na matnou stranu folie. Před začátkem tvoření je klíčové zbavit povrch veškeré mastnoty. Po dokončení výrobku je nutné vytvořenou grafiku z folie vystřihnout a na 2-3 minuty vložit do trouby předehřáté na 120 °C, dojde ke smrštění folie a zafixování grafiky.

Přívěšek na klíče ozdobený popisovači SharpiePřívěšek na klíče ozdobený popisovači Sharpie

 

Plasty

Permanentní popisovače Sharpie jsou také vhodné pro kreslení na vybrané plastové povrchy. Před začátkem tvoření je klíčové zbavit povrch veškeré mastnoty. U některých plastových povrchů je vhodné zafixovat grafiku bezbarvým lakem.

Předměty ozdobené popisovači SharpiePředměty ozdobené popisovači Sharpie

 

Chci koupit popisovače Sharpie >> Použití popisovačů Sharpie krok za krokem >>
nahoru