Rádce pro rodiče prvňáčků

Na co je dobré si dát při výběru pomůcek pozor?

 

 

  • váha - Školák by neměl nosit více, než je 10 - 15 % jeho tělesné hmotnosti. Myslete na to nejen při výběru aktovky, ale také při výběru pomůcek.

 

 

 

 

  • penál - Před vybaveným penálem dejte přednost prázdnému, který doplníte podle požadavku paní učitelky. Základem jsou tužky číslo 2. V penálu by měly být minimálně 2-3, protože děti je lámou a ořezávání ve škole může být pro ně náročné. Dále nesmí chybět pastelky a guma (raději menší a levnější, často se ztrácí). Později pak doplníte pero, popř. zmizík. Jednopatrový penál s chlopní bude určitě lepší volba, než objemné a hlavně těžké 2 či 3patrové penály. Fixy si můžou děti nechat ve škole v kufříku. Určitě je nebudou potřebovat každý den. V naší nabídce najdete vhodné penály pro prvňáky ve sladěném setu s aktovkou, sáčkem na cvičky a pouzdrem.  

            

 

  • pero - Prvňáčkové obvykle až do prosince píšou jen obyčejnou tužkou. Na pera přecházejí postupně. Paní učitelky mají velmi často jasnou představu, čím by měl váš prvňáček psát, a je rozumné je poslechnout. Nákup pera proto nechte na pozdější období. Inspirovat už nyní se ale můžete v testu per. Pera testovaly pod dozorem grafomotorické ordinace děti na prvním stupni ZŠ.

 

  • tužka - Tužek mají prvňáčkové opravdu VELKOU spotřebu. Zásoba tužek číslo 2 (tvrdost HB) se určitě doma neztratí. A jedna dobrá rada, nepořizujte dětem tužky s gumou na konci, akorát ji ožižlají a gumovat s ní stejně nebudou :-).

 

  • pastelky - Pastelky jsou v první třídě používané skoro tak často, jako obyčejné tužky. Svoje využití mají kromě tělocviku v každém předmětu, takže se připravte na to, že jedna sada pastelek na školní rok rozhodně stačit nebude. Výběr vám může usnadnit náš test pastelek.

 

  • sešity - Sešity většinou zajišťuje škola. Pokud bude nákup na vás, řiďte se přesně seznamem ze školy. Pro prvňáčky jsou vhodné sešity z bezdřevého papíru s velkou roztečí linek, 10 listové. Nejčastěji jsou používané 511 nebo 512 s pomocnými linkami a notýsek A6. Nevyznáte se v alchymii čísel na sešitech? Pomůžeme vám se rychle zorientovat.

     

 

otestováno

Nevíte si rady s výběrem dalších školních pomůcek? Napomoci vám může náš test pastelek, test voskovek, test fixů, test štětců, test vodovek, test temper či test lepidel

 

nahoru