Tipy na jarní a velikonoční vyrábění

 

jarní a velikonoční vyrábění, ručně vyrobené ozdoby a dekorace
Velikonoce jsou obdobím, kdy se naše tvořivost může opravdu rozvinout v plném rozsahu. Zdobení velikonočních vajíček je tradicí, která nabízí nespočet možností. Možná každý rok sáhnete po osvědčených metodách jako je malování, batikování nebo lepení barevných papírků, ale co takhle letos překvapit sebe i své blízké něčím opravdu originálním? Existuje tolik technik a stylů, jak velikonoční vajíčka ozdobit, že by byla škoda se omezovat pouze na tradiční metody.

 

Vezměte do ruky štětec či popisovač, vyberte si barvy, které vás nejvíce oslovují, a pusťte se do tvoření. Jarní oživení vašeho domova či výroba originální velikonoční výzdoby může být přesně tím dobrodružstvím, které hledáte. Máme pro vás pomocníky, jako jsou razítka, fixy na textil, barvy na sklo, popisovače na dekorace, šablony, ozdobné nůžky nebo barevné a kreativní papíry.

 

jarní a velikonoční vyrábění, ručně vyrobené ozdoby a dekorace

 

 

 

Potřebujete pomoct s motivy jara třeba na závěsy, polštářky nebo prostírání? S razítky a šablonami to hravě zvládnete.

 

 

 

Jak přichystat velikonoční výzdobu?

Rozmyslete si, jaké barvy a motivy chcete na velikonoční výzdobu použít. Pastelové barvy, jako jsou růžová, světle zelená, žlutá a modrá, navodí jarní atmosféru. Kromě barev je důležité se zaměřit i na motivy - zajíčci, kuřátka, vajíčka a květiny jsou symboly, které rozhodně patří k Velikonocům.


Z čeho chcete dekorace a výzdobu vytvořit? Můžete využít různé druhy papíru, textilie, přírodní materiály, jako jsou větvičky, proutí, kameny nebo i skořápky z vajíček. Nezapomeňte na malování a zdobení vajíček. Ať už dáváte přednost klasickému barvení nebo experimentujete s různými technikami, výsledek jistě zaujme každého.


Dalším krokem je rozhodnout se, kde všechnu tu nádhernou výzdobu umístíte. Krásně zdobený velikonoční stůl, věnce na dveře, girlandy přes okna nebo jemné aranžmá na konferenčním stolku vytvoří jednotný a působivý celkový dojem.

 

 


 

 

Chuť zdobit, tvořit a vyrábět by byla, ale jarní múza vás nenavštívila? Inspirujte se návody na jarní tvoření na našem blogu Školní svět.

 

 

 

Velikonoce přicházejí

Další návody a inspiraci k vyrábění najdete na našem blogu Školní svět.

 

 

nahoru