Jaké vlastnosti hledat u psacích a výtvarných potřeb pro předškoláka?

 

Tipy na školní potřeby

Psací a výtvarné potřeby pro předškoláky by měly splňovat několik klíčových vlastností, aby podporovaly jejich kreativitu, motorické dovednosti a bezpečnost. Zde jsou některé z nejdůležitějších aspektů:

 

1
Ergonomie: Potřeby by měly být navrženy tak, aby dobře seděly v malých rukou předškoláků. To znamená, že by měly být dostatečně velké a tvarované tak, aby podporovaly správný úchop a snadno se s nimi manipulovalo.

 

2
Bezpečnost: Výrobky by měly být vyrobeny z netoxických materiálů a měly by splňovat bezpečnostní standardy. Je důležité, aby neobsahovaly malé části, které by mohly být nebezpečné, pokud by je dítě vložilo do úst.

 

3
Vypratelné a omyvatelné: Je ideální, pokud jsou barvy, fixy a jiné výtvarné potřeby snadno omyvatelné z rukou a vypratelné z oblečení, protože předškoláci často zanechávají stopy své tvořivosti všude, kam jdou.

 

4
Odolnost: Vzhledem k tomu, že předškoláci mohou být na své výtvarné potřeby poměrně neopatrní, je důležité, aby byly dostatečně robustní, aby vydržely hrubší zacházení, například padání na zem nebo silnější tlak při kreslení.

 

5
Syté barvy: Jasné a živé barvy jsou atraktivní pro dětské oči a mohou podněcovat jejich kreativitu a zájem o kreslení a malování.

 

6
Různorodost: Sada by měla nabízet různorodost výtvarných nástrojů, jako jsou tužky, voskovky, fixy, barvy a štětce, aby děti mohly experimentovat s různými technikami a materiály.

 

7
Vzdělávací hodnota: Mnoho psacích a výtvarných potřeb může být navrženo tak, aby podporovalo učení a rozvoj dovedností, například pomocí předtištěných pracovních listů pro procvičování psaní písmen nebo čísel.

 

8
Udržitelnost: V dnešní době je také důležité zvážit ekologický dopad produktů. Hledání výtvarných potřeb z udržitelných zdrojů nebo recyklovatelných materiálů může být přínosem pro životní prostředí.

 

Zohlednění těchto aspektů při výběru psacích a výtvarných potřeb pro předškoláky zajistí, že budou mít děti nejen radost z používání těchto materiálů, ale také že budou při jejich používání bezpečné a podpoří se jejich kreativní a motorický vývoj.

 

Vytvořili jsme pro vás výběr školních a výtvarných potřeb, které splňují všechny body.

 

Tip: Pro předškoláčky se může hodit bohatý a cenově zvýhodněný balíček školních potřeb pro přípravnou třídu a 1. třídu. Cena balíčku odpovídá vyhlášce č. 48/2005  o základním vzdělávání - § 6 odst. 1.:" Žákům prvních ročníků základního vzdělávání a dětem zařazeným do přípravných tříd základních škol se bezplatně poskytují základní školní potřeby v hodnotě 500 Kč na žáka za jeden školní rok."

 

Kreslení

Pastelky Maped Color'Peps Strong Jumbo
Pastelky Faber-Castell Colour Grip Jumbo
Pastelky Faber-Castell Grip 2001
Pastelky Stabilo EASYcolors

 

Dětské fixy Stabilo Trio Scribbi
Dětské fixy Maped Color'Peps Long Life
Dětské fixy Faber-Castell Grip
Dětské fixy Faber-Castell Connector

 

Malování

Vodové barvy Maped Color'Peps
Vodové barvy Faber-Castell Connector
Sada štětců Faber-Castell Soft
zástěrky na výtvarnou činnost

 

Modelování

Modelína Kores
Modelovací hmota Kores Magik Clay
Sada Maped Creativ Modeling Friends
Podložka na modelování

 

Na tvoření

Školní nůžky Faber-Castell
Lepicí tyčinka Kores Chameleon
Pryž Maped Squeeze Mini Cute
Kreslík

 

Omalovánky

Omalovánky Krtkův den
Omalovánky Krtek a škola
Omalovánky Krtek se raduje
Omalovánky Maped s 3D efektem

 

nahoru